Гості

Представляємо вам гостей фестивалю «LiTerra Con 2017».
Цей список попередній і буде регулярно оновлюватися. Остаточний склад гостей буде представлений за кілька днів до фестивалю.
Список сформований за алфавітом.

 

antomonovОлексій Антомонов

Перекладач книжок Дугласа Адамса

 

 
 


Владимир Аренев-250рх Володимир Арєнєв

Київський письменник, редактор, сценарист. Автор 23 книжок, лауреат численних літературних відзнак. Його твори друкували українською, російською, польською, англійською, французькою та іншими мовами. Повість Арєнєва «Душниця» зібрала чимало міжнародних нагород, зокрема, премії «Книгуру» та «Нові горизонти», й була відзначена «Рейтингом критиків-2014». У 2014 р. на загальноєвропейському фестивалі фантастики «Єврокон» у м. Дублін (Ірландія) Арєнєв був визнаний найкращим автором фантастичних творів для підлітків.


astakhovaЛюдмила Астахова

Корінна харків’янка, закінчила Українську Фармацевтичну академію (нині Національний Фармацевтичний Університет). Після закінчення ВНЗ в 1994 році почалися зовсім інші «університети». Працювала продавчинею, секретаркою, підлоги мила. Зараз працює бухгалтером.
З дитинства складає прозу і вірші. Перший роман «Знающий не говорит» в чотирьох книгах вийшов у видавництві «Альфа-книга» у вересні-листопаді 2007 року. Автор більш ніж 20 романів, лауреат премії «Бронзовий кадуцей» на «Зоряному мості – 2011» у номінації «Найкращий цикл, серіал і роман з продовженням».
Хобі: вишиває бісером, робить з нього ж квіти і дерева.


braykovskaКатерина Брайковська

Режисер дубляжу студії україномовного дубляжу для кінотеатрів «Сучасне українське кіно». Працює як акторка, займалася різними масовими заходами як режисер, працювала над концертами.

 

 


valetovЯн Валетов

Письменник, журналіст, політичний оглядач. Народився у Дніпрі, де і живе зараз, закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського державного університету.

Дебютував у літературі 2005 року із романом «Лівий берег Стіксу». Автор багатьох романів та оповідань, лауреат премій у галузі фантастики «Інтерпрескон» та «Зоряний міст». Романи-епопеї «Проклятий» і «Нічия земля» перевидані у видавництві «Фоліо». 2017-го року у письменника вийшли історичний роман «1917» й найновіший фантастична книжка «Найкращий вік для смерті».


volodkoВолодимир Володько

Журналіст, історик, краєзнавець. Фахівець з історії повсякдення Києва та історії кінця XIX, початку XX століття.

 

 


aleksey-gedeonovОлексій Гедеонов

Народився і живе в місті Києві. За освітою соціолог. Літературну діяльність почав в 2010 р. Є укладачем збірок оповідань: «Скрыто не забыто» і «Несмертельник». Перший великий твір – роман «Случайному гостю» – вийшов в 2011 р. Характерною особливістю роману є використання «ґвари» — це такий суржик довоєнного Львова. Незвичайний авторський стиль був відмічений за підсумками конкурсу «Активація слова», де роман отримав Гран-прі. Зараз працює над продовженням роману, який буде присвячений вже Києву і міфу великого міста.


hrytsenkoНата Гриценко

Молода письменниця й музикознавиця. Отримавши консерваторську освіту, присвятила себе «темному» сегментові музичного андеграунду, опікується тематичним порталом Khatacomb і власним гуртом Casa Ukrania. Цікавиться аналітичною психологією, етнографією, контркультурою, коміксовою та кіноестетикою.
Дебютний роман «Тінь на порозі» – пригодницьке міське фентезі на перетині популярної культури, підліткової драми та альтернативної літератури.


gromykoОльга Громико

Білоруська письменниця, яка пише у різних жанрових напрямках: «фентезі», народна казка, дамський роман і іронічний детектив. Народилася в місті Вінниця (Україна), згодом разом з родиною переїжджають до міста Мінськ (Білорусь). Після отримання середньої освіти, закінчує Білоруський державний університет за спеціальністю мікробіологія. У період студентства підробляла двірником і отримала свідоцтво газозварника. В даний час працює і проживає в Мінську.
Літературною діяльністю почала займатися з 13 років, але опублікована лише в 2003 році. Перший же її роман «Професія: відьма», отримав масу читацьких відгуків і був удостоєний призу від Видавництва «Армада» – «Меч без імені», в номінації «Найкращий дебют у фантастиці», на міжнародному фестивалі «Зоряний міст-2003», що проходив в місті Харків. З цього моменту і по сьогоднішній день її твори користуються великим попитом серед любителів легкого читання.
Автор Белорійского циклу про відьму Вольху.
Усі романи Ольги Громико в жанрі гумористичного фентезі наповнені іронією, що часом вміло межує з сарказмом. Головними героями її книг є персонажі, у традиційній фентезі відносяться до негативних: відьми, вампіри, перевертні, дракони, тролі, мантіхори та інші. Дві книги – «Плюс на мінус» і «Космобіолухі» були написані у співавторстві з ризьким письменником Андрієм Улановим.
О. Громико, крім письменства, захоплюється риболовлею, розведенням цибулинних рослин, колекціонуванням пивних кухлів і етикеток, туризмом і подорожами


dremliugaАндрій «Граф» Дремлюга

Створює рольові ігри з 2004 рок у. Головний майстер міських ігор за творами Вадима Панова, Ніла Ґеймана, Роджера Желязни.

 

 


enalВарвара Єналь

Народилася й зростала у м. Севастополі у родині будівельників. За професією вихователька. Одружена, мати чотирьох дітей. Писати почала, коли підросли діти, які є її найпершими читачами і натхненниками.
Лауреатка Крапівінської премії 2013 року й фіналістка конкурсу «Новая детская книга» видавництва «Росмэн». У цьому видавництві побачив світ її цикл «Живые», який наразі складається з чотирьох основних книжок та двох спін-оффів.
Зараз мешкає у Львові.


Ешкилев-250pxВолодимир Єшкілєв

Український письменник, поет, есеїст. Народився 23 травня 1965 р. у Івано-Франківську. Закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника (тепер — Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, 1988).
Є одним з ідеологів «станіславівського феномену». Автор більш ніж 10 романів, значної повістей, оповідань, філософських есе, літературознавчих статей, віршів, словникових гасел, упорядник глосаріїв. Окрім окремих видань, друкувався у журналах «Четвер», «Сучасність», «Перевал», «Кур’єр Кривбасу», «Плерома», у хрестоматійному додатку «МУЕАЛ», часописах «Кальміюс», «Література плюс», «Критика». Пише українською та російською мовами.


aleksey-zhupanskiyОлексій Жупанський

Письменник, перекладач, видавець.
Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультет сходознавства (індонезійська і англійська мови).
Автор кількох романів, повістей й оповідань.
Член Національної спілки письменників України. Разом із батьком Олегом у 2007 році заснував власне видавництво «Видавництво Жупанського», яке спеціалізується на виданнях перекладної художньої літератури та сучасної української прози. У цьому видавництві він дотепер працює директором.


zavaraОлександр Завара

З 2001 року і дотепер живе в Мелітополі. Закінчив філологічний факультет Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького. Після закінчення вишу обіймав різні посади у медіа-сфері, зокрема на радіо. Працював журналістом, оператором ефіру і ді-джеєм у філіях радіостанцій: «Радіо 5», «Ретро ФМ», «Ера ФМ», «Ностальжі». З 2006-го по 2009 рік Завара працював сценаристом і ведучим авторської програми “Проект «Заварка», яка мала на меті ознайомлювати слухачів із альтернативною музикою і культурою. У 2008-му програма трансформувалась у літературний проект. З 2009 року Олександр Завара — фрилансер. З 2013 року і дотепер — рецензент, постійний член журі конкурсів короткої прози. У період 2002—2004 років був фронтменом і автором пісень у жанрах хіп-хоп і рок-н-рол гурту «2XL». 2006 року він почав писати есеї та коротку прозу, а з 2008-го — твори в жанрах «альтернативна проза», «містика» та «горор». 2016 року Олександр Завара здобув четверту премію конкурсу видавництва «Смолоскип» за роман «Песиголовець».


Vladyslav_IvchenkoВладислав Івченко

Український письменник. За освітою економіст (закінчив СумДУ), за фахом журналіст. Лауреат і дипломант багатьох літературних премій: «Коронація слова» (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015), «ЛітАкцент Року» (2015), «Портал» (2012) та інших.

 

 


Anna IgnatenkoАнна Ігнатенко

Письменник, поет. Живе в Дніпрі, виховує двох дітей. Пише вірші та прозу. Активний учасник постійно діючої в Дніпрі літературної майстерні Демосфера.

 

 


kaplanІрена Каплан

Релігієзнавиця, авторка дослідження про містику у «Твін Пікс».

 

 
 


yaryna katorozhЯрина Каторож

Народилась у Львові. Закінчила Львівську школу мистецтв. 2011 року вступила до Української академії друкарства на спеціальність «Мистецтво». 2015 року стала бакалавром, відтоді навчається в магістратурі. Авторка роману «Алхімія свободи». У 2017-му році світ побачила книжка «Стожар» – перша з фентезійної трилогії «Палімпсест».
Писати вірші почала ще в школі. Виготовляла подарунки ручної роботи, певний час працювала у техніці витинанки.


klochkoДіана Клочко

Мистецтвознавець, закінчила аспірантуру НАОМА. Читала в Академії курс всесвітньої історії образотворчого мистецтва (на підготовчому відділенні). Автор багатьох статей – у газеті «День», журналах «Книжник-ревю», «Книжковий клуб» «ARTLine». Більше десяти років займається видавничою справою, створювала видавництва, авторські проекти (зокрема – альбоми про творчість Пінзеля, Ольги Рапай, Параджанова, древ’яну архітектуру Японії та України, путівники і серії перекладів), була експертом та членом журі конкурсів. Нагороджена Почесним званням «Заслужений працівник культури України».


tomasz_kolodziejczakТомаш Колодзейчак

Томаш Колодзейчак (Tomasz Kołodziejczak) — відомий фен, польський письменник-фантаст, видавець, публіцист, редактор і Лауреат авторитетної премії ім. Януса А. Зайделя.
Найамбітніший цикл Колодзейчака — «Остання Річ Посполита» (Ostatnia Rzeczpospolita), з частинами якого ви мали нагоду ознайомитися в міжнародних антологіях видавництва «КСД» «Вік вовків» (2015), «Подорож трьох царів» (2016 ) і «Девʼятнадцять стражів» (2017) – виданнях, які ми презентували на наших фестивалях. Автор змальовує світ майбутнього, який захоплюють нападники з інших світів. Закони світобудови змінились, і тепер квантова фізика має не менше значення, ніж магія амулетів, а професія географа перетворилася на одну з найнебезпечніших у світі.
З 1990-х років життя Томаша Колодзейчака також пов’язано з коміксами, а саме з видавцем «Egmont». Ця діяльність – видання журналу «Voyager» та антології польських коміксів, підтримка фантастики й коміксів у медіа-ресурсах, організація конвентів – принесла Томашу Колодзейчаку гідне визнання і звання «Заслужений діяч польської культури» (2010) Міністерства культури Польщі. В 2013 році за заслуги в розвитку культури і за популяризацію памʼяті про новітню історію Колодзейчак був нагороджений медаллю «Золотий Хрест за Заслуги».


kolomiychukБогдан Коломійчук

Український письменник, володар гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013» в номінації «Романи». У 2006 році закінчив Львівський університет ім. Івана Франка. Журналіст, актор. Займається арт-менеджментом, захоплюється історією Львова, фехтувальник.

 

 


krasnoselskaОлена Красносельська

Українська письменниця, що у творчості тяжіє до наукової фантастики. Мешкає у Запоріжжі.

Авторка статей з роботизації технологічних статей у виробництві. Член Запорізького обласного літоб’єднання.

 


Volodymyr KuznetsovВолодимир Кузнецов

Український письменник і музикант. Народився й мешкає в Сєвєродонецьку Луганської області. Там же отримав вищу економічну освіту. Проте його основна професійна діяльність пов’язана з важким хімічним машинобудуванням.
Працює переважно на стику жанрів історичної прози з детективом, містикою і горором. Окрім художньої літератури займається публіцистикою, наповненням і наративами для комп’ютерних ігор, написанням п’єс.

Іншим важливим захопленням є музика. З початку двохтисячних активно бере участь в різних музичних проектах, де виступає як бас-гітарист та вокаліст. Спробував себе в цілому спектрі музичних жанрів – від джазу і фанку до різних напрямків екстремального металу, виступав автором музики і текстів пісень. З 2016 року основним проектом став експериментальний метал-проект «Discordant System».


LegezaСергій Легеза

Український письменник, перекладач. Народився в 1972 році. Мешкає у Дніпрі. Випускник істфаку Дніпропетровського національного університету, кандидат історичних наук. Працює на кафедрі соціології ДНУ. Автор десятка опублікованих оповідань і кількох десятків статей, присвячених фантастиці та масовій культурі, в спеціалізованих соціологічних виданнях. Перекладав з польського романи й оповідання Я.Дукая, Я.Новака, Я.Пекари, А.Сапковського. Активний учасник творчої майстерні «Демосфера».


ephraim-liechtenshteinЄфрем Ліхтенштейн

Перекладач, працював з творами Ніла Ґеймана, Стівена Еріксона, Теда Вільямса та інших. Чималу частину життя присвятив майструванню рольових ігор.

 

 


jaroslav-mishenovЯрослав Мішенов

Директор магазину коміксів «Ідео-Графіка».

 

 

 


NazarenkoМихайло Назаренко

Народився в 1977 р. Літературознавець, критик, прозаїк, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка. Під його редакцією і з коментарями виходили російські переклади Джона Краулі, Ніла Геймана, Террі Пратчетта. Автор книг «Реальність дива» (про творчість М. та С. Дяченків), «Поховання на могилі» (збірка народних легенд про Т.Шевченка), «Новий Мінотавр» (оповідання й повісті), циклу статей «За межами відомих нам полів (про передісторію фентезі). Укладач антології «Міфотворці: Портал у Європу» (з В.Пузієм).


osiychukОреста Осійчук

Ореста Осійчук народилася в смт. Журавне Львівської області. Фактично все свідоме життя прожила на Волині, в смт. Стара Вижівка, де закінчила Старовижівську загальноосвітню школу. Здобула вищу юридичну освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Працювала у рідній Старій Вижівці юристом в Управлінні праці та соціального захисту населення, згодом – помічником судді у Старовижівському районному суді. Переїхавши до Луцька, згадала про дитячу мрію й створила свій перший роман-фентезі «Айхо, або Подорож до початку», який вийшов під псевдонімом Оршуля Фариняк і в номінації «Прозові твори для дітей» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» був відзначений першою премією. Згодом з’явилося продовження – «Айхо, або Полювання на шпигуна». 2017-го року романи були перевидані під справжнім ім’ям письменниці.
У 2016-му році отримала відзнаку «Єврокон» як найкращий молодий автор України.


Igor RevvaІгор Ревва

Письменник – фантаст, в минулому журналіст. Народився в Баку, де мешкає й донині. Багато подорожував і досить довго жив в інших містах. Захоплюється філателією та нумізматикою.
Автор збірки «Возвращение», романів «Последнее заклятие», «Бессмертный Принц», «Выбор», «Сила Бессмертных», «Зона Власти», «Власть проклятия».

 


samaraОксана Самара

Поет, прозаїк, перекладач, вчений.
Досліджує магію, вишивку, поведінку тварин. Має дипломи біолога й культуролога. Працювала арт-директором галереї та науковим співробітником зоопарку.
Пише дисертацію з культурології, рекомендації з утримання тварин у неволі та художню літературу.
Захоплюється туризмом, дайвінгом, стрибками з парашутом, спелеологією, викладанням в середній школі та іншими екстремальними видами спорту.
Лауреатка премії «Коронація слова» у 2016 році.


semakДіана Семак

Представниця видавництва «Навчальна книга – Богдан».

 

 

 


silivraІгор Сілівра

Народився в місті Чернівці. Закінчив Чернівецький Національний університет ім. Ю. Федьковича.
Шість років працював інженером-наладчиком систем автоматизації. Останні 5 років – системний адміністратор у Чернівецькій Філії «Укртелекому».
Публікувався у журналі «УФО» та збірці «Фантастика UA» (2011).
Переможець конкурсу «Днів Фантастики у Києві» (2011), удостоївся грамоти із автографом Анджея Сапковського.
Постійний учасник та кількаразовий призер конкурсу «Зоряна Фортеця».
На конкурсі Перша Всеукраїнська літературна премія ім. Олександри Кравченко (Девіль) роман «Цепелін до Києва» здобув другу премію та особливу відзнаку: диплом за відродження жанру наукової фантастики та майстерне відображення високоморальних молодіжних образів в сучасній українській літературі.


stuzhukОлеся Стужук

Закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, згодом – аспірантуру. Захистила дисертацію на тему «Художня фантастика як метажанр» (на матеріалі української літератури 19-20 ст.).
Працює науковим співробітником в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України. Викладає вступ до літературознавства й спецкурс «Художня фантастика: теорія та історія» в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».
Автор низки фантастознавчих статей.


surzhenkoМаргарита Сурженко

Маргарита Сурженко народилася у Луганську. Переїхавши у 2006 році до Києва на навчання, дівчина зрозуміла, що знайшла своє улюблене місто. Та доля подарувала їй невеличке випробування, яке пізніше стало джерелом натхнення для написання нових творів.
У 2012 році Маргарита повернулася до Луганська й була свідком подій, які почали загострюватись навесні 2014 року. Влітку покинула місто, побувала в Кривому Розі, Луцьку, Києві, селі Головно на Волині. Усі ці події надихнули на написання її першої книжки «АТО. Історії зі Сходу на Захід», яку видала Літературна агенція «Discursus». У 2015 вийшла друга книга письменниці «Нове життя». 2017 року виходить книжка «Квартира київських гріхів», у якій письменниця звертається до жанру фантастики.


taratorinaСвітлана Тараторіна

Журналістка, спеціалістка з масових комунікацій, експертка книжкової премії «Еспресо.Вибір читачів».

 

 
 


ostap ukrayinetsОстап Українець

Письменник, культуролог, перекладач творів Говарда Лавкрафта і Ерін Гантер.

 

 
 


Олег Шинкаренко портретОлег Шинкаренко

Закінчив Запорізьку інженерну академію (інженер з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів), Класичний приватний університет (перекладач з англійської) та Міжнародну Академію Журналістики (Intajour, Hamburg). Працював інженером, а також кореспондентом декількох місцевих видань. З 2008 року мешкає у Києві, де займається журналістикою. Редагував сайт літературного конкурсу «Коронація слова». З 2002 року очолював Запорізький кіноклуб «Сходження», керував кіноклубом при видавництві «Смолоскип». Знімав відеоматеріали для проекту ВідеоТеКа (видеоподсайту «Телекритика»). З 2013 року працює на «Громадському Радіо», для якого створює два авторських подкасти: «Філософський Барабан»та «Механіка Революції».