Продовжуємо знайомити вас із гостями конвенту

Представляємо надзвичайно цікавого автора!
Томаш Колодзейчак (Tomasz Kołodziejczak) — відомий фен, польський письменник-фантаст, видавець, публіцист, редактор і Лауреат авторитетної премії ім. Януса А. Зайделя.
Найамбітніший цикл Колодзейчака — «Остання Річ Посполита» (Ostatnia Rzeczpospolita), з частинами якого ви мали нагоду ознайомитися в міжнародних антологіях видавництва «КСД» «Вік вовків» (2015), «Подорож трьох царів» (2016 ) і «Девʼятнадцять стражів» (2017) – виданнях, які ми презентували на наших фестивалях. Автор змальовує світ майбутнього, який захоплюють нападники з інших світів. Закони світобудови змінились, і тепер квантова фізика має не менше значення, ніж магія амулетів, а професія географа перетворилася на одну з найнебезпечніших у світі. Географи, агов, ось він – ваш зоряний час!
«Кожен з нас, авторів, відкриває читачеві новий космос, універсум, у якому панують інші закони, ніж у реальності, який надає нові можливості, сценарії, гаджети. Ми повинні розкрити цей світ, водночас не даючи читачеві смертельно знудитись через незрозумілі описи. А особливо, коли той фантастичний світ занадто відрізняється від нашого, доводиться робити експозицію надзвичайно точною. Я не стану приховувати, що побудова світів для мене – один із найцікавіших елементів фантастики, я ціную хорошу роботу як читач і намагаюсь її якісно виконати як автор» – з інтервʼю Т. Колодзейчака.
Крім того, як зізнався сам Томаш, десь у 1990-ті роки у нього зʼявилося нове захоплення – КОМІКСИ! І з того часу вони стали головною складовою його життя.
Ось, наприклад, сайт видавництва, яке під керівництвом Томаша Колодзейчака виконало величенький шмат роботи з розвитку коміксного ринку в Польщі https://egmont.pl/Komiksy/Komiksy-fantasy,267285,k.html. Українські фанати коміксів, українські видавці коміксів, ось яка надзвичайна людина завітає на Літерру!
Саме діяльність у сфері культури – видання журналу «Voyager» та антології польських коміксів, підтримка фантастики й коміксів у медіа-ресурсах, організація конвентів – принесла Томашу Колодзейчаку гідне визнання і звання «Заслужений діяч польської культури» (2010) Міністерства культури Польщі. В 2013 році за заслуги в розвитку культури і за популяризацію памʼяті про новітню історію Колодзейчак був нагороджений медаллю «Золотий Хрест за Заслуги».
«Це добре, що офіційні структури зауважили, що комікс і фантастика – не якась там поп-культура для дурників і молодняка, а повноцінне художнє полотно» – з інтервʼю Т. Колодзейчака.
Запрошуємо вас на зустріч з автором на IV Міжнародному фестивалі фантастичної літератури і уявних світів LiTerra Con з 10 до 12 листопада 2017 року в Києві.