Про науку на ЛітерраКон 2016

Все менше днів залишається до ЛіТерраКон. Але ще є час придбати квитки! :)
Сьогодні ми розповімо про науковий блок програми. Говорити про складне простою мовою – це талант, і наші доповідачі на цьому знаються.

Оксана Самара представить доповідь «Таємні символи й могутні артефакти», яка буде цікава всім, але особливо прихильникам фентезі.
Чому символи таємні, а артефакти могутні – і чи буває навпаки? Як розрізняти символ і артефакт? Як символи й артефакти перетворюють магію в науку, а науку – в магію? Що приносить в художній текст символ, а що – артефакт?
Іноді тексту бракує родзинки і вогника, сюжетного повороту, вузла, в який сходяться події. Тоді на допомогу приходить якась таємничо-загадкова штука, яка означає щось важливе (ніхто не знає, що), має приховану силу (якою ніхто не може скористатися), всі її хочуть, але дається вона обраним. Так у тексті з’являються символи й артефакти: кільце Саурона, меч в камені, знак Аард, Правило Імен. Персонажі зайняті, сюжет рухається, читач задоволений.
Ми розберемося чим відрізняються символи від артефактів і як вони працюють; що символи й артефакти здатні зробити із текстом; як грамотно створити символ або артефакт.

Олександр Голіусов із доповіддю «Некультурний обмін, або Цікаве про заразу (18+)» розкаже, до чого призвів некультурний обмін між цивілізаціями Старого і Нового Світу, і як це вплинуло на розвиток людства Чому деякі японці не хочуть мати нічого спільного з Норуолкським агентом-отруйником? Як африканець на ім’я Жовтий Джек поодинці розгромив армію Наполеона, подарував незалежність цілій державі і тим самим змінив історію Західної півкулі? Яким чином тазок з водою на 16 років відклав споруду Панамського каналу? А також інші заразливі історії або історії про заразу.

Відомий літературознавець Михайло Назаренко презентує власну книжку «Поховання на могилі (Шевченко, якого знали)» Це 2-ге вид., випр. і доп. Десять років тому вийшла друком найфантастичніша біографія Шевченка – зібрання легенд, переказів, чуток, пліток й ідеологічних міфів навколо Кобзаря, починаючи від 1840-х років і до сьогодення. Цієї осені побачить світ нове видання, розширене в півтора рази: оповідь про заклятого Шевченка, безсмертного характерника.

Анна Ігнатенко виступить із дуже несподіваною доповіддю «Ксенофобія як двигун сюжету». Що таке ксенофобія та з чим її їдять, та чи їдять того, кого ксенофоблять! Наскільки це шкідливо/корисно, чим двостороння ксенофобія відрізняється від односторонньої, які варіанти ксенофобії є сенс виділяти з літературної точки зору. Навіщо персонажам ксенофобія та чому ксенофобія персонажу – це добре, а ксенофобія автора – ні.

Марина Мартова представить тему «Генетика у фантастиці близького й далекого прицілу і в реальності». Послаблення діючого на людину відбору: вимремо чи навчимося редагувати? Навіщо самураю писати вірші? Чому генетик сьогодні – укладач, а не скульптор? Роль вірусів у фантастиці та у реальній еволюції Homo sapience.

І ще багато цікавого ви можете дізнатися під час живого спілкування на ЛіТерраКон 2016!