Літературна програма. Презентація книги Наталії Дев'ятко "Злато Сонця, Синь Води"

Свою книгу “Злато Сонця, Синь Води” в рамках фестиваля представить Наталія Дев’ятко.
“По обидва береги Дніпра протягом багатьох століть береже народ стародавні легенди. Одна з них – переказ про тисячолітнє прокляття.
Щоб знищити спротив і залякати людей, стратив князь Володимир волхвів, які повстали проти його одноосібної влади. Десятьох із дванадцяти вполював і не був до них милосердним. Не захистила земля чародіїв від смерті, і кожен прокляв її на сто років, зрадивши життя, якому служив, захищаючи від усякого зла. Разом вийшло – тисяча літ неволі.
Страшним було те прокляття: не знатиме наша земля миру і свободи, чужа воля на ній пануватиме, а той, хто свій народ порятувати спробує і волю здобути, згине у нерівному бою чи від підступної зради.
Та це страхітливе прокляття – лише частина споконвічного протистояння між воїнами-хранителями, гідними пісень і легенд, і прадавньою кривавою пітьмою, яка є ворогом усьому живому.
Відгукується світ на голоси чародіїв, а Україна – то зраджена бранка, то войовниця, то натхненна заступниця своїх синів і доньок. Переплелися реальність і чарівництво й у людському слові, й у дійсності. Подарували українському прапору свої кольори золоте життєдайне сонце і вода, яка є уособленням плину часу. Владу над реальним світом і над світом легенд дає такий стяг. Та чи є гідні її?.. І яка ціна такої влади?..
Нині добігає кінця тисяча років, слабне прокляття, і наново постав перед людьми на українській землі тяжкий вибір: жити вільно своїм розумом, слухаючи своє серце, чи, втративши себе, назавжди потонути у сірості і безвір’ї.
Різними шляхами через імлу і небезпеки веде доля сміливців до чарівного вогнища на дніпровій кручі, де на них чекає хранитель загубленої пам’яті українського народу.”

Наталья-Девятко